Remzi Sülo


20 Nisan 1959 tarihinde Edirne ‘de doğdum. İlk, orta ve Lise öğrenimi doğduğum şehirde tamamladıktan sonra, 1977 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesinde Bilgisayar Mühendisliği öğrenimine başladım.

ODTÜ Bilgisayar Mühendisliği öğrenimini müteakip Almanya’da Dortmund Teknik Üniversitesi Enformatik bölümünden 1990 yılında mezun olarak,  Münih ’te Uluslararası Yöneticilik Akademisinde “İş Yönetimi” master programını 1991’de tamamladım.

Kariyerime Siemens AG Almanya ‘da Yazılım Geliştirme Mühendisi olarak başladım ve  Türkiye ‘ye döndükten  sonra  kısa bir süre Metakom Bilgisayar’da Bilgi Sistemleri Müdürlüğü görevinde bulundum.  1992 yılında Bursa Mudanya’ya yerleşerek, Türk Siemens Kablo ve Elektrik Sanayi Şirketinde Organizasyon ve Bilgi İşlem Yöneticisi olarak göreve başladım.  1996 yılında aynı şirketin Bilgi Teknolojileri Müdürlüğü görevine atanarak, 1998 yılından 2002 yılı sonuna kadar Türk Pirelli Kablo ve Sistemleri A.Ş.’de Bilgi Sistemleri Müdürü olarak görev yaptım.

2003 yılı Ocak ayında başlayıp, 2005 yılı sonuna kadar Siemens Business Services ‘te Bilgi Teknolojileri Grup Müdürü ( CIO ) olarak sürdürdüğüm iş hayatıma, 2006 Ocak ayından itibaren Coşkunöz Holding ‘te Bilgi Teknolojileri Direktörü ve 2016 Ağustos ayından itibaren CITS Bilişim Hizmetleri ve

Yazılım San. Tic. A.Ş. Genel Müdürü olarak devam etmekteyim.
Evli ve biri kız, biri erkek olmak üzere 2 çocuk babasıyım.